Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

Na pytanie jakim językiem posługują się w USA czy Wielkiej Brytanii odpowiedź wydaje się oczywista – angielskim. Jednak jest wiele różnic miedzy brytyjskim i amerykańskim angielskim. Różnice dotyczą gramatyki, wymowy, pisowni oraz używanego słownictwa.

Przygotowując się do konkursu ‘British English vs American English’ jego uczestnicy mieli okazję te różnice poznać.

Swoją znajomość słownictwa sprawdziło 33 uczniów biorąc udział w konkursie 28 marca. Zwycięzcą został uczeń klasy I f Krzysztof Podoba, II miejsce zajęli ex aequo Michał Smalira z III a oraz Kacper Puchacz z klasy II e. III miejsce zdobył Patryk Kania z I f. Uczniowie otrzymali dyplomy, najlepsi również nagrody książkowe i gadgety ufundowane przez wydawnictwo Macmillan i Pearson.

Wszystkim gratulujemy!

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2013. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.