W dniu 26 marca br. klasa 1M udała się do Sądu Okręgowego w Zamościu, aby tam uczestniczyć w rozprawie sądowej oraz spotkaniu z mediatorem. Jeszcze przed rozpoczęciem rozprawy, uczniowie mogli porozmawiać z sędzią funkcjonowaniu i strukturze sądu. Jak również sędzia przybliżył, jakiego problemu rozprawa ma dotyczyć. Przebieg rozprawy był dalece emocjonujący a uczniowie wykazali jej przebiegiem duże zainteresowanie. Po rozprawie, miało miejsce spotkanie z mediatorem, podczas którego uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o jego roli oraz metodach i formach pracy. Uczniowie mogli także wcielić się w rolę mediatora, uczestnicząc w specjalnych zajęciach warsztatowych. Wyjście do sądu było na pewno dalece ciekawym i kształcącym doświadczeniem. Zadowolenie i wiedza uczniów zdobyta podczas tej wizyty, jest tego najlepszym potwierdzeniem.

fot. M. Sak