Równolegle z Dniem Otwartym w „Elektryku” na  hali OSiR  odbywały się EduTargi.  Impreza skierowana  była do uczniów gimnazjów, uczniów klas VII szkół podstawowych, nauczycieli, wychowawców, szkolnych doradców zawodowych oraz społeczności lokalnej.

Nasza szkoła zaprezentowała ofertę klas liceum oraz klas technikum. Młodzież z klasy sportowej rozdawała ulotki i opowiadała o specyfice nauki w liceum i profilach klas, które przygotowaliśmy dla gimnazjalistów i uczniów po podstawówce. Chłopcy z technikum prezentowali sprzęty i urządzenia wykorzystywane na pracowniach elektrycznych, elektronicznych oraz odnawialnych źródeł energii. Uczniowie klasy informatycznej opowiadali odwiedzającym nasze stoisko gościom o projekcie komputera w motocyklu i piramidzie.  Wszystkim odwiedzającym towarzyszyła  nastrojowa muzyka puszczana przez naszych didżejów  ;)

Razem z naszą szkoła swoje stoisko wystawiennicze przygotowała PGE, hurtownia elektryczna Elkabel, firma Elpar oraz Castorama. Z tymi firmami mamy podpisane porozumienie o współpracy na rzecz  promocji rozwoju szkolnictwa zawodowego.

fot. A. Brykner