Relacja z Dnia Otwartego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu
1 kwietnia 2019 r.

Na przekór tradycji Dzień Otwarty w ELEKTRYKU nie odbył się w "Dzień Wagarowicza", lecz 1 kwietnia na "Prima Aprilis". Podyktowane to było odbywającymi się równolegle Edu Targami w Ośrodku Sportu i Rekreacji. Dzień otwarty skierowany był zarówno do uczniów klas trzecich gimnazjów jak i do uczniów klas ósmych, ich rodziców, wychowawców i opiekunów. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli przedstawiciele 37 gimnazjów oraz 42 szkół podstawowych z powiatów hrubieszowskiego, krasnostawskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. To bardzo dobry wynik, prawie dwukrotnie przewyższający frekwencję z poprzedniego roku. Przypomnijmy, że przed rokiem naszą szkołę odwiedziło 412 gimnazjalistów z 43 placówek oświatowych województwa lubelskiego. W tym roku w gronie najlepiej zorganizowanych grup dominowały gimnazja z Werbkowic (30 osób), Suchowoli (30 osób), Grabowca (23 osoby), Izbicy (27) i Nielisza (33). Podobnie było z liczebnością grup ze szkół podstawowych. Do wyżej wymienionych dołączyła jeszcze SP z Kaczórek i Majdanu. Pozostali goście odwiedzali nas w małych kilkuosobowych grupach. W sumie ZSP nr 3 odwiedziło 750 potencjalnych kandydatów.

fot. Karolina Szewczyk, Wiktor Żołnierczuk

Młodzież wybierająca się w roku szkolnym 2019/2020 do 4 i 5 letniego technikum na podbudowie gimnazjum lub szkoły podstawowej będzie mogła kształcić się w następujących zawodach:

• technik elektryk
  • technik elektronik
  • technik informatyk
  • technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
  • technik energetyk
  • technik teleinformatyk

IV Liceum przy naszym Zespole Szkół Nr 3 proponuje kształcenie w cyklu 3 letnim na podbudowie gimnazjum i w cyklu 4-letnim na podbudowie szkoły podstawowej w następujących profilach:

• klasa sportowa o specjalności piłki nożnej lub piłki siatkowej z rozszerzoną biologią, chemią i językiem angielskim
  • klasa geograficzno–lingwistyczna z rozszerzoną geografią, językiem angielskim i językiem niemieckim
  • klasa psychologiczno-społeczna z rozszerzoną biologią, językiem polskim i WoS-em

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 3 – w cyklu 3 letnim proponuje kształcenie w następujących w zawodach:

• elektryk
  • elektromechanik
  • elektronik

Naszej imprezie towarzyszyły pokazy i prezentacje elektryczne, elektroniczne, chemiczne, fizyczne, matematyczne, językowe, informatyczno-komputerowe, historyczne, kulturowe, ratownictwa medycznego, biblioteczne, e-gry i zabawy dydaktyczne oraz pokazy sprawnościowe, tenisa stołowego i z zespołowych gier sportowych.

W auli szkolnej odbyła się loteria fantowa, która jak zwykle ze względu na atrakcyjność fantów cieszyła się dużym wzięciem . Udział w niej wzięło ponad 700 gimnazjalistów i ósmoklasistów. Loterii towarzyszyła muzyka proponowana przez szkolny radiowęzeł. Fanty do loterii zapewnili niezawodni nauczyciele i sponsorzy. Samorząd Uczniowski kontynuował zbiórkę funduszy na pomoc dla Dawidka ucznia SP Nr 9 w Zamościu. Na ten cel samorządy klasowe i ich rodzice przygotowali blisko 30 ciast różnych smaków i rodzajów. Rada Rodziców zapewniła kawę, herbatę i cukierki dla odwiedzających. Firma Deltapix pieczołowicie pracowała nad tym aby nasze wydarzenie utrwalić w przygotowywanej produkcji filmowej. Mamy nadzieję, że nasza oferta i otwartość przypadły do gustu przyszłym kandydatom i już na przełomie czerwca i lipca odczujemy to w naborze 2019/2020.