Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

    W poniedziałek 11 marca 2019 uczniowie klasy I s wzięli udział w lekcji języka niemieckiego, którą przygotowali samodzielnie. Każda para miała możliwość wybrania jednego z krajów związkowych Niemiec i zgromadzenia informacji geograficznych, historycznych,  politycznych, turystycznych  i kulturowych na jego temat. Uczniowie na forum klasy prezentowali wyniki swojej pracy. Bardzo podobało nam się wystąpienie Karoliny i Oli, które  zaprezentowały nam Baden -Württemberg (pol. Badenia –Wirtembergia), Eryka i Piotrka opowiadających o Bayern (pol. Bawaria) oraz  Emilki i Oli, które przedstawiły  nam  Nordrhein –Westfalen  (pol. Nadrenia Północna-Westfalia).

Jesienią 2019 roku nasi uczniowie będą mieli możliwość poznania swoich rówieśników z Niemiec, a dokładniej z tego ostatniego kraju związkowego, których będziemy gościć w naszej szkole.

Na koniec lekcji młodzież ułożyła puzzle przedstawiające mapę Niemiec z podziałem administracyjnym.

Projekt „Eine Reise nach Deutschland” trwa nadal, ponieważ Niemcy składają się z 16 krajów związkowych, a uczniowie chcą poznać je wszystkie.

 

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2013. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.