Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

 

30 listopada 2018 odbył się w naszej szkole Dwujęzyczny Konkurs "Deutsch und Englisch - eine Familie”, w którym wzięło udział 22 uczniów z klas I m, II e, II f, II o i III e. Podczas konkursu rozwiązywali oni krzyżówki, wykonywali tłumaczenie z języka angielskiego na niemiecki i odwrotnie. Przygotowując się do konkursu poznali podobieństwa obu języków jeśli chodzi o słownictwo oraz konstrukcje zdaniowe. Pięciu uczniów z najwyższymi wynikami otrzymało jako nagrody książki popularnonaukowe, krótkie lektury w języku obcym i słuchawki, a pozostali drobne upominki.

  • zwycięzcą został Patryk Skrzyński z kl. III e
  • drugie miejsce zdobył Krystian Pupiec z kl. II e
  • trzecie miejsce przypadło Szymonowi Trytkowi z kl. II c

Serdecznie gratuluję !

Organizator: Anna Lalik-Jacek

 

 
 

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2013. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.