Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

Sukcesem zakończył się turniej w badmintona mężczyzn. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Piotr Lepianka, Bartłomiej Woźniak i Kacper Zwolan w zawodach na szczeblu miejskim zajęła II miejsce i tym samym wywalczyła awans do turnieju rejonowego. Początek zawodów nie ułożył się najlepiej. W losowaniu trafiliśmy do grupy z faworytem turnieju, reprezentacją III LO. Trzecim zespołem naszej grupy była reprezentacja ZSP nr 1. W pierwszym spotkaniu pokonaliśmy zespół ZSP nr 1 3 : 0.

O awansie z pierwszego miejsca z grupy zadecydowało spotkanie z III LO. Początek był obiecujący. W grach pojedynczych zwycięstwo nad reprezentantami III LO odnieśli Bartek Wożniak, oraz Piotrek Lepianka. Nie można było sobie wyobrazić lepszego początku. Do sukcesu brakowało jednej wygranej. Niestety w deblu lepsi okazali się zawodnicy III LO. Stan meczu 2: 1. Następne spotkanie i na boisko wchodzi Bartek. Przeciwnicy stawiają wszystko na jedną kartę, dokonują zmiany i wprowadzają do gry swojego rezerwowego, jednego z najlepszych zawodników Zamościa w tej dyscyplinie. Piękny mecz obfitujący w zwroty akcji, pełen dramaturgii i poświęcenia z obu stron. Ostatecznie spotkanie kończy się zwycięstwem reprezentanta naszej szkoły. W ostatecznym rozrachunku ZSP nr 3 wygrywa stosunkiem 3 : 1 i już w tym momencie było wiadomo, że awansujemy do dalszych rozgrywek. W meczu o pierwsze miejsce spotkaliśmy się z reprezentacją ZSP nr 2. Wynik spotkania 1 : 3 dla zawodników ZSP nr 2. Gratulacje dla zwycięzców turnieju, naszej reprezentacji i wszystkich zespołów biorących udział w zawodach.

Opiekunem reprezentacji był Wiesław Monachowski.

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2013. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.