Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

26 października Lubelski Kurator Oświaty we współpracy z organami prowadzącymi szkoły ponadgimnazjalne zorganizował drugą w tym roku edycję przedsięwzięcia pod hasłem: „Zawodowy strzał w 10! wybierz swoją przyszłość”.

Celem imprezy było zachęcenie uczniów do podjęcia nauki w szkołach zawodowych: branżowych i technikach.

Impreza skierowana  była do uczniów gimnazjów, uczniów klas VIII szkół podstawowych, nauczycieli, wychowawców, szkolnych doradców zawodowych oraz społeczności lokalnej. Była to także promocja zawodów zgodnych z potrzebami lokalnego rynku pracy.

Nasza szkoła zaprezentowała ofertę zawodową technikum w klasach: technik elektronik, technik elektryk, technik energetyk, technik elektryk, technik informatyk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik teleinformatyk. 

Razem z naszą szkoła swoje stoisko wystawiennicze przygotowała PGE, hurtownia elektryczna Elkabel i firma Elpar.  Z tymi firmami mamy podpisane porozumienie o współpracy na rzecz  promocji rozwoju szkolnictwa zawodowego. W przyszłości dadzą  możliwość organizacji dla uczniów staży i praktyk oraz wyposażenia pracowni technicznych

 

fot. Agata Brykner, Sylwester Babiarz

 

 

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2013. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.