W dniach 24 - 28 września 2018r. gościliśmy dwoje nauczycieli z niemieckiej szkoły Berufskolleg Mettmann. Spotkanie miało na celu nawiązanie współpracy w ramach unijnego programu Erasmus+ oraz Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, wspierającej  spotkania szkół z Polski i Niemiec. Głównymi założeniami  naszych projektów są spotkania uczniów z obydwu szkół, mające na celu przełamywanie  barier międzyludzkich, językowych i kulturowych.

Z partnerami projektu omówiliśmy zasady i cele współpracy oraz przygotowaliśmy potrzebną do realizacji projektów dokumentację.

Goście z Niemiec mieli możliwość poznania naszego regionu, aby przekonać się, że miejsce to jest dla ich wychowanków atrakcyjne, zarówno pod względem kulturowym, jak i turystycznym.

W trakcie spotkania pokazaliśmy im nasz piękny Zamość, Roztocze, Pałac w Kozłówce, Skansen w Lublinie i   tereny przygraniczne.

Podczas wizyty odbyło się również spotkanie z władzami miasta, Panem Prezydentem Andrzejem Wnukiem i Panią Wiceprezydent Magdaleną Dołgan.

Mamy nadzieję na owocną współpracę pomiędzy naszymi szkołami, a najbliższe spotkanie młodzieży zaplanowane zostało na rok 2019 !!!