Obecnie obserwuje się duże zapotrzebowanie pracodawców na absolwentów technikum branży elektryczno-elektronicznej, odpowiednio przygotowanych do wykonywania czynności zawodowych. W związku z tym w siedzibie szkoły w dniu 6 września bieżącego roku została podpisana umowa o współpracy naszej placówki z zamojskim producentem elektroniki profesjonalnej i użytkowej - Perspectiva Solutions Sp. z o. o. Głównym celem współpracy jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz promowanie szkolnictwa zawodowego w mieście Zamość i jego okolicach. Firmę reprezentował Pan Krzysztof Jakubczak - Prezes Zarządu, a szkołę Dyrektor Szkoły - Pani Ewa Bakun.

Perspectiva Solutions to uznany producent urządzeń elektronicznych, fotoniki oraz wiązek kablowych. Swoje produkty dostarcza do takich segmentów jak: sektor kosmiczny, wyroby medyczne, automatyka przemysłowa, technika próżniowa, elektronika profesjonalna.