Autor: Marcin Majkowski (Majkyy M), uczeń IV klasy technikum ZSP Nr 3 “Elektryk”

Czas budowy do obecnego stanu: około 1,5 roku (skład 1-osobowy)

Kilka słów od autora:

Pomysł na budowę kokpitu do gier wyścigowych zrodził się w momencie obejrzenia filmiku w internecie, który prezentował biurko z zamontowaną kierownicą, a w miejscu fotela biurowego był zamontowany fotel z samochodu. Wtedy pomyślałem: Dlaczego nie zbudować czegoś podobnego?

Na samym początku projekt zakładał nieco inny wygląd i funkcjonalność. Ciągłe zmiany, ulepszenia doprowadziły do zbudowania czegoś bardziej skomplikowanego, niż biurko z kierownicą i fotelem... Kokpit oczywiście jest w fazie ciągłego rozwoju, jednak na Dniach Otwartych szkoły, które odbyły się 21 marca 2018 r, pokazałem działający już model. Byłem także obecny na zamojskich Edutargach, które odbyły się 13 kwietnia. Chętne osoby mogły zasiąść za kierownicą i "pościgać" się na dużym ekranie.

Chciałbym podziękować nauczycielom przedmiotów zawodowych za pomoc merytoryczną w rozwiązywaniu niektórych trudności, dyrekcji i pracownikom szkoły za możliwość prezentacji. Podziękowania należą się również dla wszystkich osób, które w mniejszym, bądź większym stopniu pomogły mi w realizacji projektu.

Plany na przyszłość?

Szkoła pozwoliła mi rozwinąć swoje zainteresowania i dała solidne podstawy do dalszej nauki na uczelni wyższej. Po zdaniu matury, w pierwszej kolejności chciałbym dopracować konstrukcję i uzupełnić kokpit o brakujące funkcje.

Czas pokaże, co będzie dalej...