9 kwietnia 2018 roku w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się uroczysta gala wręczenia Certyfikatów „Lubelskiej Szkoły z Życiem”, będąca wynikiem wspólnej akcji edukacyjno-informacyjnej Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Fundacji DKMS, zajmującej się promocją ratowania ludzkiego życia poprzez dawstwo komórek macierzystych i szpiku kostnego. Na galę zostali zaproszeni przedstawiciele szkół z całego województwa, które zaangażowały się w akcję Lubelska Komórkomania.

Dzięki działaniom podjętym w naszej szkole baza potencjalnych dawców szpiku powiększyła się o 35 osób. Już dziś możemy obiecać, że nasza współpraca z Fundacją DKMS będzie kontynuowana i dołożymy wszelkich starań aby zaangażowanie naszych uczniów i nauczycieli było jeszcze większe. Uwrażliwianie na choroby krwi to kształtowanie postaw prospołecznych i najwyższa służba chorym i potrzebującym.

Nasza szkoła znalazła się w gronie szkół województwa lubelskiego uhonorowanych tytułem ”Lubelskiej Szkoły z Życiem”.