4 marca 2018 roku odbyła się kolejna edycja największego biegu pamięci - „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W wydarzeniu udział wzięło 70 tysięcy biegaczy z 333 miast w Polsce i z 8 miast z zagranicy.

Wśród trzystuosobowej zamojskiej grupy nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Byli to uczniowie klas o profilu sportowym: Karolina Szewczyk 2s oraz Krzysztof Kurantowicz 3sa.

Dystans biegu wynosił 1963 metry. Jest to symboliczna liczba, który nawiązuje do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.

Każdy uczestnik niezależnie od uzyskanego wyniku dostał pamiątkowy medal, oraz koszulkę z wizerunkiem wybranego przez siebie bohatera. Karolinie i Krzysztofowi serdecznie gratulujemy kondycji i wytrwałości.

Historia biegu sięga 2011 roku, w którym to dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 odbył się pierwszy bieg „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” , była to inicjatywa zaledwie grupy 50 osób. Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych. Głównym celem Biegu jest oddanie hołdu żołnierzom antykomunistycznego podziemia z lat 1945-1963, a także propagowanie wiedzy o powojennej historii Polski wśród wszystkich Polaków, niezależnie od wieku.