16.02.2018 r. młodzież z klas maturalnych wzięła udział w spotkaniu ze studentem Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, który promował uczelnię i zachęcał do studiowania w jednym z najpiękniejszych miast Europy. Uczniowie otrzymali materiały reklamowe i obejrzeli prezentację o uczelni – jej lokalizacji, bazie dydaktycznej, Miasteczku Studenckim. Uzyskali też informacje o systemie kształcenia na uczelni, kierunkach studiów, działalności kół naukowych. Ponadto student opowiedział o działających na AGH, organizacjach i klubach studenckich, w których można aktywnie spędzać czas wolny od nauki, rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Na koniec spotkania był czas na pytania i dyskusję – spora grupa uczniów wykazała zainteresowanie uczelnią i zadawała dużo pytań dotyczących studiowania.