Zgłoszenia do egzaminu zawodowego z kwalifikacji

w sesji czerwiec-lipiec 2018

Przypominamy, że uczeń/absolwent, który chce przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie musi złożyć pisemną deklarację przystąpienia do tego egzaminu, nie później niż na 4 miesiące przed jego terminem. Oznacza to, że nieprzekraczalny termin składania deklaracji upływa z dniem 26 stycznia 2018r.

Uwaga !!!

Przy wypełnianiu deklaracji w części Deklaruję przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie przeprowadzanego w terminie:” należy wpisać: ‘czerwiec-lipiec 2018’.

Wzorem lat ubiegłych deklaracje należy składać do wychowawcy klasy lub w przypadku nieobecności wychowawcy do Pana Pawła JACKA.

Formularze deklaracji udostępniane będą przez wychowawców klas oraz Pana Pawła JACKA.

Formularz w wersji elektronicznej w formacie .doc i .pdf dostępny jest na stronie szkoły w sekcji

Dokumenty/Egzamin zawodowy/

Poprawianie niezdanych egzaminów z kwalifikacji

Zdający, którzy w zakończonych sesjach egzaminacyjnych nie przystąpili do egzaminu, nie zdali jednej lub obu części egzaminu z kwalifikacji (pisemnej, praktycznej), chcąc po raz kolejny przystąpić do egzaminu lub jego części w sesji czerwiec-lipiec 2018,  muszą po raz kolejny złożyć pisemną deklarację w terminie do 26 stycznia 2018r.

Dostosowania warunków i form egzaminu z kwalifikacji dla zdających ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Jeśli uczeń składający deklarację przystąpienia do egzaminu z kwalifikacji posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej o specyficznych trudnościach w uczeniu się lub orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego albo indywidualnego nauczania lub zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia, które mogą być podstawą przystąpienia do egzaminu w warunkach dostosowanych do indywidualnych potrzeb zdającego, to uczeń ten dołącza kserokopię tej opinii, orzeczenia lub zaświadczenia do składanej deklaracji.

Szczegółowe informacje dotyczące dostosowania warunków i form egzaminu obowiązujące w roku szkolnym 2017/2018 podane zostały w Komunikacie dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z dnia 1 września 2017r. dostępnego na stronie szkoły w sekcji Dokumenty/Egzamin zawodowy/