Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

Panel informacyjno-dyskusyjny „Odnawialne źródła energii - znaczącym elementem rozwoju gospodarczego oraz poprawy czystości powietrza i otoczenia"

12 grudnia w Zamościu odbyło się spotkanie, które poprowadził Janusz Usidus - energetyk i wynalazca, członek założyciel PTPiREE, przewodniczący sekcji naukowo-technicznej zamojskiego oddziału Stowarzyszeń Elektryków Polskich, wieloletni Dyrektor Zakładu Energetycznego. Na tym spotkaniu była delegacja z klasy 2"O" wraz z opiekunami. Uczniowie mieli możliwość zorientowania się jak wygląda sytuacja na polskim rynku energii odnawialnej, co to jest „smog”, także rynek biomasy i nie tylko. Było to ciekawe doświadczenie z tak znaną osobą, która zajmuje się energią odnawialną. Po części informacyjnej odbyło się krótka dyskusja na temat energetyki odnawialnej w perspektywie gminy Zamość, dało to ciekawe wnioski które zostaną przywołane na lekcjach i omówione z resztą klasy.

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2013. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.