We wtorek 07 listopada 2017 r. w auli naszej szkoły odbył się konkurs wiedzy o życiu, działalności i dokonaniach Marii Skłodowskiej - Curie w 150 rocznicę jej urodzin. Był on adresowany do uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum ZSP Nr 3 w Zamościu. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań obejmujących następujące zagadnienia:

1. Życiorys Marii Skłodowskiej-Curie.
  2. Nagrody Nobla i upamiętnienie Noblistki (muzea, pomniki, literatura).
  3. Rad i polon w układzie okresowym pierwiastków.
  4. Zjawisko promieniotwórczości.
  5. Zastosowanie odkryć Marii Skłodowskiej-Curie w medycynie, przemyśle i innych dziedzinach nauk.

Grono finalistów wybrane zostało spośród 25 uczniów z klas: 1S LO oraz 1A, 1C i 1F TE. Największą liczbę punktów zdobyła Bakuniak Natalia z klasy 1S. Miejsce drugie zajął uczeń z klasy 1A Żołnierczuk Wiktor, a miejsce trzecie - Grzeszczuk Julia także z klasy 1S. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy a laureaci konkursu otrzymali także wspaniałe nagrody książkowe.

Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy!

– nauczyciele chemii A. Nowosad i E. Kość