26 września 2017 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Patrona Szkoły i 78 rocznicy powstania Podziemnego Państwa Polskiego. Uroczystość ta jest świadectwem pamięci tych, którzy dla Polski byli gotowi ponieść najwyższą ofiarę i ważnym wydarzeniem dla społeczności szkolnej.

Spotkanie z historią rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru szkoły i ślubowania uczniów klas pierwszych. Następnie młodzież zaprezentowała piękne wiersze i pieśni patriotyczne w montażu słowno- muzycznym. Wśród zaproszonych gości byli: Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Zamość i poseł na Sejm RP, pan Sławomir Zawiślak, oraz zastępca prezesa, pan Marian Derkacz, przedstawiciele władz miasta, zastępca Prezydenta Miasta Zamość, pan Andrzej Zastąpiło, Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Zamość, pani Agnieszka Kowal, przedstwiciel Delegatury w Zamościu Lubelskiego Kuratorium Oświaty, starszy wizytator pani Barbara Krawczyk. Swoja obecnością zaszczycili nas również członkowie ŚZŻAK Okręg Zamość z pocztem sztandarowym, proboszcz parafii MBKP w Zamościu, ks. kanonik Tadeusz Czuk oraz emerytowani dyrektorzy szkoły.

Fot. Karolina Szewczyk kl. 2sa, Mirosław Ostrowski