W dniu 6 kwietnia 2022 roku uczennice oraz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Miejskiej Licealiadzie w Koszykówce 3x3 dziewcząt i chłopców, która odbyła się w hali sportowej III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. Drużyna dziewcząt reprezentująca naszą szkołę po zaciętej walce we wszystkich meczach zajęła 2 miejsce w całym turnieju. Prezentująca bardzo efektowny styl gry drużyna chłopców z naszej szkoły zajęła również 2 miejsce w całym turnieju. Biorąc pod uwagę, że była to pierwsza Licealiada w Koszykówce 3x3 to obie nasze drużyny spisały się rewelacyjnie.

Kolejność końcowa szkół (dziewczęta):

1. III LO Zamość
    2. ZSP3 Zamość
    3. I LO Zamość
    4. I SLO Zamość
    5. ZSP5 Zamość

Skład drużyny dziewcząt: Gorzkowska Magdalena 2P, Kowalczyk Patrycja 3S, Lachawiec  Julia 3Tg, Babiarz Patrycja 3S, Radoń Magdalena 3S, Torbińska Sandra 2S, Wróbel Jagoda 1S.

Opiekunem drużyny dziewcząt był Paweł Sowa.

Kolejność końcowa szkół (chłopcy):

1. III LO Zamość
    2. ZSP3 Zamość
    3. I SLO Zamość
    4. I LO Zamość
    5-6. ZSP4 Zamość / ZSP5 Zamość

Skład drużyny chłopców: Góra Paweł 4E, Kamieniecki Jakub 3Dg, Krawiec Mateusz 2E, Pieniążek Krzysztof 4D, Romańczuk Paweł 4E, Wal Dawid 4E.

Opiekunem drużyny chłopców był Bartłomiej Wach.