Czy wiesz, że w Polsce istnieje ponad 370 instytucji realizujących społeczne programy stypendialne?*

Jesteś uczniem, studentem lub doktorantem? Pasjonujesz się sportem? A może masz artystyczną duszę? Sprawdź, jakie masz możliwości finansowania dalszego rozwoju! Polska i zagraniczna oferta stypendiów jest ogromna, a programy skierowane są do bardzo zróżnicowanych grup odbiorców.

Fundacja Dobra Sieć od 10 lat aktywnie działa, aby informacja o dostępnych programach stypendialnych dotarła do jak najszerszego grona młodych ludzi. Dzięki serwisowi www.mojestypendium.pl informuje o programach stypendialnych oferowanych przez stowarzyszenia, fundacje, samorządy, uczelnie i firmy. Strona jest bazą aktualnych ofert skierowanych do uczniów, studentów, doktorantów oraz osób utalentowanych artystycznie lub sportowo. W bazie serwisu mojestypendium.pl zgromadzono do ponad 10 tysięcy informacji dotyczących stypendiów, staży i konkursów!

Czytaj więcej: Znajdź stypendium dopasowane do Ciebie

8 maja to dzień urodzin twórcy Czerwonego Krzyża i jednego z dwóch pierwszych laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, Szwajcara Henriego Duanta. W 1948 r. dzień ten ustanowiono wspólnym świętem dla wszystkich stowarzyszeń CK. Od 1984 roku obchodzony jest jako Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca

Konkurs „Wirtualne Muzeum Ignacego Paderewskiego” nasi uczniowie na podium.

13 maja 2019 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na „Wirtualne Muzeum Ignacego Paderewskiego”. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Armii Krajowej -  Jakub Gałka i Mateusz Zwolan zajęli III miejsce. Są to uczniowie klasy II F. Przygotowanie prezentacji jest wyrazem ich kreatywności, pasji, umiejętnościami w zakresie informatyki. Praca pozwoliła im także bliżej poznać z biografię niezwykłego artysty, podziwianego przez cały świat, Polaka, patrioty, polityka.

W konkursie wzięły udział szkoły ponadgimnazjalne powiatu zamojskiego. Nagrodzone prezentacje przygotowali uczniowie z Biłgoraja(I i II miejsce) oraz naszej szkoły. Jakub Gałka i Mateusz Zwolan jako jedyni z zamojskich szkół znaleźli się na podium.

Finał konkursu zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną miał uroczysty charakter. Dla wszystkich uczestników przygotowano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Oprawę muzyczną uroczystości przygotowali dyrektorzy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu pani Alicja Słupska i pan Piotr Stopa.

Wyrazy uznania i gratulacje dla Jakuba i Mateusza.

Absolwenci, którzy w dniu 26 kwietnia 2019 r. ukończyli szkołę i zdali egzaminy ze wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w zawodzie, będą mogli od dnia 24 maja 2019 r. odebrać dyplomy wraz z suplementami u kierownika praktycznej nauki zawodu - pokój 109, w godzinach dyżurów.

Uczniowie naszej szkoły Sylwester Lenczewski, Mateusz Bedlicki oraz Mateusz Komajda są członkami ,,Projektu Marzenie", który miał na celu spełnienie marzeń dzieci z domów  dziecka. 24 kwietnia na Wielkim Finale w Warszawie zostali wyróżnieni za swoją ciężką pracę. Mianowicie otrzymali Srebrnego Wilka- nagrodę za najlepszy projekt w województwie lubelskim. Udało się im spełnić marzenia 62 dzieci z domów dziecka. Zrealizowali m.in.:
- przelot samolotem,
- spotkanie i wystąpienie na scenie z raperem Blachą,
- pobyt w parku trampolin i w stadninie koni,
- przejazd terenowymi samochodami,
- przejażdżkę crossem,
- pobyt w aqua parku, gokartach, laserowym paintballu,
- paczkę od youtubera Hadesiaka (600 tys. Subskrypcji) dla jednego z dzieci.
W konkursie o najlepszy projekt rywalizowało 8113 uczniów, którzy zrealizowali 1965 projektów społecznych. Gratulujemy tak wielkiego sukcesu naszym uczniom!!!