"Od dzisiaj nie palę!" - takim hasłem Samorząd Uczniowski ZSP nr 3 w Zamościu zachęcał do zerwania z nałogiem. 15 listopada 2018 r. to Światowy Dzień Rzucania Palenia i dlatego młodzież naszej szkoły postanowiła zachęcić swoich kolegów i koleżanki do walki z uzależnieniem. Oprócz plakatów pojawiły się ulotki informujące o skutkach palenia papierosów, a na długiej przerwie rozdawano każdemu karteczki z napisem: RZUĆ PALENIE- ZYSKASZ ZDROWIE I PIENIĄDZE!

Jeżeli udało nam się zmienić przyzwyczajenie choćby jednej osoby - to było WARTO!

“Naród, który nie szanuje swej przeszłości,
nie zasługuje na szacunek teraźniejszości
i nie ma praw do przyszłości.”

J. Piłsudski

Uroczysta akademia z okazji Stulecia Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole 13 listopada. Młodzież klas 2e i 2o przypomniała najważniejsze karty historii, których ilustracją była poezja i utwory muzyczne. Uczniowie sięgnęli też po współczesne teksty kultury, co wybrzmiało podczas finałowego koncertu hiphopowego.

Projekt dekoracji wykorzystał grafikę Patrycji Kiecany, która otrzymała nagrodę w konkursie na logo „Niepodległość- graficznie”.

8 listopada w Zespole Szkół w Krasnobrodzie odbył się konkurs języka angielskiego „What Do You Know About Poland?”. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z pytań obejmujących takie dziedziny jak kultura, sztuka, historia, literatura, sport, geografia, kuchnia oraz ciekawostki o Polsce. Naszą szkołę reprezentowały w tym konkursie dwa zespoły, a drużyna w składzie: Mateusz Dziura, Maksymilian Łoza z Ia oraz Marcin Gontarz z kl. IIa zajęła III miejsce ulegając jedynie dwóm zespołom z III LO w Zamościu. Brawo, chłopcy!

Jury w składzie: Ewa Molas, Iwona Krzywonos, Elżbieta Kość, wybrało 5 laureatów w 2 kategoriach:

A: Szkoły Podstawowe (klasa 7 i 8), Gimnazja (klasy 3)

• Nagroda: Partycja Kiecana
  • Wyróżnienie: Natalia Tyszko

B: Szkoły Ponadgimnazjalne

• Nagroda: Daniel Panek
  • Wyróżnienie: Gabriela Gancarz i Mateusz Gawłowski

Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone podczas uroczystego apelu z okazji Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

11 listopada na Rynku Wielkim w Zamościu odbyły się uroczystości związane z obchodami Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W blasku słońca mogliśmy cieszyć się wspólnie z tego, że jesteśmy wolni, manifestować swoją dumę z bycia Polakiem i uczyć młodsze pokolenia, jak nie zatracić tego co wywalczyli nasi przodkowie.