Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

"Wiatr w żagle i wszystkie ręce na pokład"

Dnia 12 stycznia 2020 roku odbył się już 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tematem i celem głównym tegorocznej akcji było zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Podczas finału nie mogło zabraknąć również i naszych uczniów oraz wolontariuszy, którzy kwestowali na ulicach naszego miasta w sztabie WOŚP numer 5535.

Informuję, że Centrum Prewencji Terrorystycznej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego przygotowało kampanię społeczną 4U!, której celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie zapobiegania i reagowania na zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Kampania składa się z filmu promocyjnego oraz czterech animacji edukacyjnych, w których zaprezentowano procedurę (4 U ! – Uważaj ! Uciekaj! Ukryj się! Udaremnij atak!).

Procedura obrazuje zalecany sposób zachowania w przypadku wystąpienia ataku terrorystycznego, a założeniem kampanii jest podniesienie poziomu umiejętności odpowiedniego reagowania młodzieży szkolnej na zagrożenia o charakterze terrorystycznym.
Kampania 4 U! jest dostępna na stronie internetowej: https://4u.tpcoe.gov.pl

Kurator Oświaty w Lublinie
Teresa Misiuk

W dniu 9 stycznia 2020 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbyły się XX Wojewódzkie Spotkania z Kolędą i Pastorałką.

Naszą szkołę reprezentowała debiutująca grupa wokalna w składzie: Lorena Stąsiek, Sara Szumigaj, Maja Panas, Joanna Kot, Patrycja Lachowicz, Zuzanna Maślak, Natalia Słoma, Aleksandra Szajba, Blanka Banasiak, Wiktoria Pakuła, Izabela Matwiejczuk oraz Bartłomiej Sobań.

fot. Wiktor Żołnierczuk kl. 3A

Zespół zdobył uznanie jury i został wyróżniony w swojej kategorii.

Gratulujemy!!!

Przygotowanie muzyczne - p. Renata Banach.

Grudzień 2019 dostarczył nam wielu siatkarskich wrażeń z udziałem uczniów naszej szkoły:

• I Mikołajkowy Turniej Dwójek Siatkarskich dla dziewcząt i chłopców,
  • Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt
  • Turniej w Piłce Siatkowej o Puchar Rektora Uczelni Państwowej w Zamościu.

Czytaj więcej: Siatkarski grudzień

EGZAMINY Z KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH

W SESJI: STYCZEŃ-LUTY 2020

Część pisemna

Na egzamin należy zgłosić się 40 min przed jego rozpoczęciem i posiadać ze sobą dowód osobisty, długopis/pióro z czarnym tuszem/atramentem.

W części pisemnej egzaminu we wszystkich kwalifikacjach zdający może korzystać z kalkulatora prostego (umożliwiającego wykonywanie tylko dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, ewentualnie obliczanie procentów lub pierwiastków kwadratowych z liczb).

Przypominamy o zakazie wnoszenia do sali egzaminacyjnej urządzeń telekomunikacyjnych!!!

Harmonogram części pisemnej:

• Kwalifikacja E.07 (t. elektryk) – 10 stycznia 2020 r., godzina 10:00, sala S1 (duża sala gimnastyczna)
  • Kwalifikacja E.12 (t. informatyk) – 10 stycznia 2020 r., godzina 10:00, sala S1 (duża sala gimnastyczna)
  • Kwalifikacja B.21 (t. urządzeń i sys. energetyki odnawialnej) – 10 stycznia 2020 r., godzina 10:00, sala S1 (duża sala gimnastyczna)
  • Kwalifikacja B.22 (t. urządzeń i sys. energetyki odnawialnej) – 10 stycznia 2020 r., godzina 12:00, sala S2 (aula szkolna)
  • Kwalifikacja E.08 (t. elektryk) – 10 stycznia 2020 r., godzina 12:00, sala S2 (aula szkolna)
  • Kwalifikacja E.13 (t. informatyk) – 10 stycznia 2020 r., godzina 12:00, sala S2 (aula szkolna)
  • Kwalifikacja E.14 (t. informatyk) – 10 stycznia 2020 r., godzina 14:00, sala S1 (duża sala gimnastyczna) oraz sala 315
  • Kwalifikacja E.20 (t. elektronik) – 10 stycznia 2020 r., godzina 14:00, sala 313 i 314
  • Kwalifikacja E.24 (t. elektryk) – 10 stycznia 2020 r., godzina 14:00, sala S2 (aula szkolna)

Czytaj więcej: EGZAMINY Z KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH  W SESJI: STYCZEŃ-LUTY 2020

Copyright © 2013. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu.