W przyszłym roku przypada jubileusz 100-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3
w Zamościu.
W związku z tym wydarzeniem Katedra Informatyki przy ZSP NR3 w Zamościu ogłasza konkurs na logo szkoły związane z 100 rocznicą jej powstania.
Konkurs adresowany jest do uczniów naszej szkoły.
Gotowe logo należy przesłać do 17.04.2019r. na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dokładne wytyczne w regulaminie

Serdecznie zapraszamy!!!

W poniedziałek 11 marca 2019 uczniowie klasy I s wzięli udział w lekcji języka niemieckiego, którą przygotowali samodzielnie. Każda para miała możliwość wybrania jednego z krajów związkowych Niemiec i zgromadzenia informacji geograficznych, historycznych,  politycznych, turystycznych  i kulturowych na jego temat. Uczniowie na forum klasy prezentowali wyniki swojej pracy. Bardzo podobało nam się wystąpienie Karoliny i Oli, które  zaprezentowały nam Baden -Württemberg (pol. Badenia –Wirtembergia), Eryka i Piotrka opowiadających o Bayern (pol. Bawaria) oraz  Emilki i Oli, które przedstawiły  nam  Nordrhein –Westfalen  (pol. Nadrenia Północna-Westfalia).

Jesienią 2019 roku nasi uczniowie będą mieli możliwość poznania swoich rówieśników z Niemiec, a dokładniej z tego ostatniego kraju związkowego, których będziemy gościć w naszej szkole.

Na koniec lekcji młodzież ułożyła puzzle przedstawiające mapę Niemiec z podziałem administracyjnym.

Projekt „Eine Reise nach Deutschland” trwa nadal, ponieważ Niemcy składają się z 16 krajów związkowych, a uczniowie chcą poznać je wszystkie.

26 lutego 2019 w ZSP Nr 3 w Zamościu odbył się szkolny konkurs: JĘZYK NIEMIECKI ZAWODOWY W BRANŻY TECHNICZNEJ”.

Wzięli w nim udział uczniowie klas III d, IV d, III e oraz II O.  Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą z zakresu terminologii technicznej, znać przykłady germanizmów w języku polskim związanych z techniką, umieć opisać w języku niemieckim podane symbole graficzne wybranych elementów i przyrządów stosowanych w obwodach elektrycznych.

I miejsce w konkursie zajął Damian Misiuta  z kl. IV d

II miejsce zajęli Kamil Bałabaj i Rafał Bałabaj z kl. IV d

III miejsce Piotr Ciebień kl. III d

Zwycięzcom gratulujemy!!!

W obliczu ogromnego wyzwania społecznego jakim jest zapewnienie godnej przyszłości dorosłym osobom niepełnosprawnym w Polsce, wobec którego stanęło Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" w Zamościu i społeczność lokalna Zamojszczyzny prosimy o pomoc na rzecz realizacji budowy "Rodzinnego Domu" przy ul.Kresowej 24 w Zamościu.

Budowa "Rodzinnego Domu" Kompleksu Terapeutyczno-Opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami w Zamościu stworzy szansę na terapię i zamieszkanie w godnych, przyjaznych warunkach osobom, które z racji swej ciężkiej niepełosprawności mają nikłe szanse na godne życie w swojej Ojczyźnie, zwłaszcza po śmierci swoich rodziców/opiekunów.

Czytaj więcej: Ważna społecznie inwestycja w Zamościu - budowa "Rodzinnego Domu"

Dnia 12 marca 2019 roku w hali III L.O. w Zamościu odbyła się Miejska Licealiada w koszykówce chłopców. Reprezentacja po emocjonujących meczach grupowych zajęła pierwsze miejsce w grupie i tym samym awansowała do finału tych rozgrywek. Mecz finałowy był równie emocjonujący jak mecze grupowe, po walce jednak "elektryk" musiał uznać wyższość reprezentacji III LO zajmując II miejsce w zawodach.

Skład drużyny ZSP3 Zamość: Bednarczuk Kacper, Guzowski Adam, Hejzner Tomasz, Kawka Jakub, Lachowski Bartłomiej, Ładniak Patryk, Małysz Tomasz, Pieniążek Krzysztof , Pietrusiewicz Mikołaj, Posłuszny Maciej, Siek Patryk, Wołoszyn Jakub.